Розувастатин показання до застосування

розувастатин

Опис актуально на 18.07.2014

 • Латинська назва: Rosuvastatin
 • Код АТС C10AA07
 • Діюча речовина: Розувастатин (Rosuvastatin)
 • Виробник: CANONPHARMA, Росія

Кожна таблетка покрита плівковою оболонкою. Основна речовина - розувастатин.

 • кукурудзяний крохмаль;
 • стеарат магнію;
 • мікрокристалічна целюлоза;
 • повідон;
 • дигідрат гідрофосфату кальцію.

Склад плівкової оболонки:

Залежно від дозування (10 мг, 20 мг, 40 мг) змінюється склад таблетки.

 • Ліки з дозуванням 10 мг і 20 мг. В одній пачці - 7 або 14 таблеток (1 або 2 пластинки).
 • Ліки з дозуванням 40 мг. В одній пачці - 7 або 28 таблеток (1 або 4 пластинки).

І розувастатин, і розувастатин Канон є гіполіпідемічними засобами.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

При прийомі їжі швидкість всмоктування знижується. Відбувається десятивідсотковий обмін речовин в печінці.

Препарат Розувастатин слід приймати:

 • при гіперхолестеринемії (Як доповнення до дієти в разі, якщо інші способи лікування виявилися неефективними);
 • при гипертриглицеридемии (Як доповнення до дієти).

Ці ліки протипоказано людям з підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Також, протипоказаннями до прийому оригінального препарату є такі хвороби:

З обережністю слід пити ці ліки людям з:

Також потрібно бути обережними у вживанні розувастатином представникам азіатської раси.

Людям у віці до 18 і після 65 років дані ліки вживати не рекомендується.

Цей препарат має великим спектром викликаних побічних ефектів:

Частота серцевих скорочень:

Інструкція по застосуванню розувастатином (Спосіб і дозування)

На початку курсу слід приймати 1 таблетку (10 мг) на добу. Потім можна збільшити дозу до 1 таблетки (20 мг) на добу (через 4 тижні після початку прийому таблеток).

Збільшення дози до таблетки 40 мг можливо тільки при контролі лікаря.

Приймати ліки можна в будь-який час доби незалежно від прийому їжі.

Випадки передозування препарату не описані.

антациди можна приймати тільки через деякий час (приблизно 2 години) після прийому цих ліків, так як їх вживання веде до зниження концентрації розувастатину.

еритроміцин також не слід приймати разом з розувастатином, так як знижується ефект від прийому ліків разом.

Даний препарат можна купити в аптеці виключно за рецептом лікаря.

У сухому місці при температурі повітря 25 градусів.

аналоги розувастатином

Аналогами даного препарату є такі ліки, як Крестор, Клівал, Розарт, Розікор, Розістарк, Роксера, Тевастор. Однак вибирати той чи інший аналог слід тільки після консультації з лікарем.

Ціна аналогів розувастатином коливається від 100 до 1000 рублів.

Наведені в розділі «аналоги»Препарати є синонімами даного ліки.

В цілому, пацієнти задоволені цими ліками, кажучи, що воно допомагає без нарікань. Однак, слід бути акуратним і не покладатися повністю на відгуки про розувастатином через великої кількості можливих побічних ефектів у даного препарату.

В середньому, ціна на даний препарат коливається в діапазоні від 500 до 1000 рублів.

Ціна розувастатином 10 мг відрізняється від цього ж ліки з дозуванням 20 мг в таблетці приблизно на 200-300 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

ЗдравЗона

Аптека24

Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

розувастатин

Розувастатин: інструкція із застосування і відгуки

Латинська назва: Rosuvastatin

Код ATX: C10AA07

Діюча речовина: Розувастатин (Rosuvastatin)

Виробник: CANONPHARMA, Росія

Актуалізація опису і фото: 14.11.2017

Ціни в аптеках: від 307 руб.

Розувастатин - лікарський засіб, що сприяє поліпшенню ліпідного профілю при гіперхолестеринемії.

Лікарська форма випуску розувастатином - таблетки, вкриті плівковою оболонкою: рожеві, двоопуклі, ядро ​​на поперечному розрізі - біле або майже біле; по 5 або 20 мг - круглі; по 10 або 40 мг - довгасті, з кожного боку з рискою (в банках по 30 або 60 шт., в картонній пачці 1 банка; по 5 мг - у контурних чарункових упаковках по 10, 14, 15 або 30 шт., в картонній пачці розміщено 1-4 або 6 упаковок; по 10 або 20 мг - у контурних чарункових упаковках по 10, 14 або 15 шт., в картонній пачці розмішено 2-4 або 6 упаковок; по 40 мг - у контурних чарункових упаковках по 6, 7, 10 або 15 шт., в картонній пачці розміщено 4-6 упаковок).

1 таблетка містить:

 • діюча речовина: розувастатин - 5, 10, 20 або 40 мг (розувастатин кальцію - 5,2 / 10,4 / 20,8 / 41,6;
 • допоміжні компоненти: стеарат магнію - 0,9 / 1,8 / 3,6 / 7,2 мг; моногідрат лактози - 54,9 / 109,8 / 219,6 / 439,2 мг; кросповідон - 4,5 / 9/18/36 мг; мікрокристалічна целюлоза - 18/36/72/144 мг; дигідрат кальцію гідрофосфату - 6,5 / 13/26/52 мг;
 • оболонка: (діоксид титану - 0,286 2 / 0,572 4 / 1,144 8 / 2,289 6 мг; гіпромелоза - 1,62 / 3,24 / 6,48 / 12,96 мг; макрогол 4000 - 0,243 / 0,486 / 0,972 / 1,944 мг; тальк - 0,54 / 1,08 / 2,16 / 4,32 мг; червоний оксид заліза - 0,010 8 / 0,021 6 / 0,043 2 / 0,086 4 мг) або (суха суміш для плівкового покриття з вмістом: тальк - 20% ; гіпромелоза - 60%; макрогол 4000 - %; діоксид титану - 10,6%; червоний оксид заліза - 0,4%) - 2,7 / 5,4 / 10,8 / 21,6 мг.

Можливо варіювання зовнішнього вигляду таблеток, складу допоміжних компонентів і упаковки в зв'язку з наявністю кількох офіційних виробників препарату.

Фармакодинаміка

Розувастатин відноситься до числа гіполіпідемічних препаратів, селективних конкурентних інгібіторів ферменту гідроксіметілглутаріл коферменту А (ГМГ-КоА) редуктази, який перетворює ГМГ-КоА в мевалонат, попередник холестерину (Хс).

Дія розувастатином направлено на печінку, там відбувається синтез холестерину і катаболізм ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ). В результаті застосування препарату на поверхні клітин печінки збільшується кількість рецепторів ЛПНЩ, підвищується захоплення і катаболізм ЛПНЩ, що призводить, в свою чергу, до пригнічення синтезу ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ) і зменшення загальної кількості ЛПНЩ і ЛПДНЩ.

Розувастатин знижує збільшені концентрації холестерину-ЛПНЩ (ХС-ЛПНЩ), тригліцеридів (ТГ), загального холестерину (ХС), збільшує концентрацію холестерину-ліпопротеїнів високої щільності (ХС-ЛПВЩ), а також зменшує концентрації Хс-ЛПДНЩ, аполіпопротеїну В (АпоВ) , ТГ-ЛПДНЩ та збільшує концентрацію аполіпопротеїну А-I (АпоА-I).

Ефект розувастатином проявляється в зниженні коефіцієнта атерогенності, що у пацієнтів з гіперхолестеринемією характеризує поліпшення ліпідного профілю.

Індекс атерогенності = (ХС - ХС-ЛПВЩ) / ХС-ЛПВЩ.

Терапевтична дія розвивається протягом 7 днів з моменту початку застосування препарату. Максимальний лікувальний ефект зазвичай спостерігається до четвертому тижні терапії і при регулярному прийомі препарату він зберігається.

Розувастатин ефективний у хворих з гіперхолестеринемією с / без гіпертригліцеридемії, включаючи пацієнтів з сімейною гіперхолестеринемією і цукровим діабетом.

Адитивний ефект спостерігається в поєднанні з фенофібратом (щодо концентрації ТГ) і ліпідсніжающей дозами нікотинової кислоти (щодо концентрації Хс-ЛПВЩ). Можливість комбінованої терапії оцінюється лікарем.

 • абсорбція і розподіл: приблизно через 5 годин після перорального прийому досягається максимальна плазмова концентрація розувастатину у крові (Cmax). Абсолютна біодоступність - близько 20%, метаболізується речовина, головним чином, печінкою. Vd (обсяг розподілу) - приблизно 134 л. Близько 90% речовини зв'язується з білками плазми крові, в основному - з альбуміном;
 • метаболізм: розувастатин - непрофільний субстрат для метаболізму изоферментами системи Р450. Основний изофермент, який бере участь у метаболізмі розувастатину - ізофермент CYP2C9. Залучення в метаболізм изоферментов CYP2С19, CYP2D6 і CYP3А4 відбувається в меншому ступені. Метаболізму піддається близько 10% речовини;
 • виведення: приблизно 90% дози препарату в незміненому вигляді виводиться через кишечник (включаючи неабсорбованими / абсорбоване речовина). Виведення решти відбувається нирками. Т1/2 (Плазмовий період напіввиведення) - приблизно 19 годин, зі збільшенням дози препарату Т1/2 не змінюється. Середній геометричний плазмовий кліренс - близько 50 л / год.

Системна експозиція розувастатину зростає пропорційно дозі. При щоденному прийомі зміна фармакокінетичних параметрів не відбувається.

У пацієнтів монголоїдної раси (китайців, японців, філіппінців, корейців і в'єтнамців) спостерігається приблизно дворазове збільшення медіани AUC (площі під кривою «концентрація-час») і Cmax розувастатину в порівнянні з европеоидами; у індійських пацієнтів - в 1,3 рази. Серед представників негроїдної раси і європеоїдів фармакокинетический аналіз препарату клінічно значущих відмінностей у фармакокінетиці не виявив.

 • Первинна гіперхолестеринемія за класифікацією Фредриксона (тип IIа, включаючи сімейну гетерозиготну гіперхолестеринемію) або змішана гіперхолестеринемія (тип IIb) - як доповнює дієту засіб у випадках, коли її дотримання та застосування інших немедикаментозних терапевтичних методів (наприклад, зменшення ваги, фізичні вправи) недостатні;
 • сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія - як доповнення до дієти та іншої ліпідосодержащіх терапії або у випадках, якщо таке лікування недостатньо ефективно;
 • гипертриглицеридемия (тип IV за класифікацією Фредриксона) - як доповнює дієту засіб;
 • основні серцево-судинні ускладнення, включаючи інсульт, інфаркт міокарда, артеріальну реваскуляризацію - первинна профілактика при відсутності клінічних ознак ІХС (ішемічної хвороби серця), але з підвищеним ризиком її появи (вік старше 50/60 років для чоловіків / жінок, підвищена концентрація С- реактивного білка при наявності як мінімум 1 з додаткових факторів ризику - артеріальної гіпертензії, низької концентрації Хс-ЛПВЩ, куріння, обтяженого анамнезу по ранньому початку ІХС);
 • атеросклероз (як уповільнює його прогресування засіб) - на додаток до дієти у хворих, яким показані заходи для зниження концентрації загального холестерину і ХС-ЛПНЩ.
 • наявність схильності до виникнення міотоксіческіх ускладнень;
 • хвороби печінки, що протікають в активній фазі, в т. ч. стійке збільшення сироваткової активності трансаміназ і будь-полум'яне підвищення активності трансаміназ в крові (перевищення верхньої межі норми більше, ніж в 3 рази);
 • міопатія;
 • глюкозо-галактозна мальабсорбция, дефіцит лактази або непереносимість лактози;
 • порушення функції нирок: для дози 5, 10 або 20 мг в день - в тяжкому перебігу (при кліренсі креатиніну менше 30 мл / хв); для дози 40 мг в день - середнього ступеня тяжкості (при кліренсі креатиніну менше 60 мл / хв);
 • комбіноване застосування з циклоспорином;
 • відсутність адекватних контрацептивних методів у жінок репродуктивного віку;
 • вагітність і період лактації;
 • вік до 18 років;
 • індивідуальна непереносимість входять до складу препарату компонентів.

Додаткові абсолютні протипоказання для застосування розувастатину в добовій дозі 40 мг:

 • наявність ризику появи міопатії / рабдоміолізу: ниркова недостатність, гіпотиреоз, обтяжений анамнез по міотоксичність на тлі застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратів, обтяжений сімейний / особистий анамнез по м'язовим хворобам;
 • стану, при яких плазмова концентрація розувастатину може зростати;
 • зловживання алкоголем;
 • приналежність до монголоїдної раси;
 • комбінована терапія фібратами.

Відносні (захворювання / стану, при наявності яких призначення розувастатину вимагає обережності):

 • проведення значних хірургічних втручань;
 • обтяжений анамнез по хворобах печінки;
 • травми;
 • артеріальна гіпотензія;
 • сепсис;
 • неконтрольовані судомні напади або важкі метаболічні, електролітні або ендокринні порушення;
 • вік від 65 років.

Додаткові відносні протипоказання для застосування розувастатину в добовій дозі 5, 10 або 20 мг:

 • наявність ризику появи міопатії / рабдоміолізу: ниркова недостатність, гіпотиреоз, обтяжений анамнез по міотоксичність на тлі застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратів, обтяжений особистий або сімейний анамнез по м'язовим захворюванням;
 • стану, при яких плазмова концентрація розувастатину може зростати;
 • зловживання алкоголем;
 • приналежність до монголоїдної раси;
 • комбіноване застосування з фібратами.

Додатковим відносним протипоказанням для застосування розувастатину в добовій дозі 40 мг є ниркова недостатність легкого ступеня тяжкості (при кліренсі креатиніну більше 60 мл / хв).

Інструкція по застосуванню розувастатином: спосіб і дозування

Розувастатин слід приймати всередину цілими, не подрібнюючи та не розжовуючи, запиваючи водою. Прийом їжі на ефективність препарату не впливає.

Добову дозу приймають за 1 раз.

До початку лікувального курсу необхідно дотримання стандартної холестеринзнижувальної дієти (потрібно її дотримуватися протягом усього терапії).

Дозу Розувастатин лікар підбирає індивідуально в залежності від цілей і отриманого терапевтичного відповіді на лікування, враховуючи поточні рекомендації по цільової концентрації ліпідів.

На початку курсу або після переведення з прийому інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази рекомендується призначати 5 або 10 мл розувастатином в день. Підбираючи дозу потрібно брати до уваги існуючу вірогідність розвитку серцево-судинних ускладнень, а також потрібне проведення оцінки ймовірності виникнення побічних реакцій. Через 4 тижні, в разі необхідності, лікар може збільшити дозу.

При прийомі препарату в добовій дозі 40 мг значимо зростає ймовірність розвитку побічних ефектів, тому така доза може бути призначена тільки в наступних випадках: важка ступінь гіперхолестеринемії і високий ризик серцево-судинних ускладнень (особливо при сімейної гіперхолестеринемії) якщо не вдалося досягти бажаного результату від прийому розувастатину в дозі 20 мг. Лікування повинно проводитися тільки під наглядом фахівця.

Хворим, які раніше за лікарською допомогою не зверталися, призначати препарат в дозі 40 мг не слід. Через 2-4 тижні з моменту початку прийому або підвищення дози розувастатину потрібно провести контроль показників ліпідного обміну. Виходячи з його результатів доза може бути скоригована.

При кліренсі креатиніну 30-60 мл / хв Розувастатин призначається в початковій дозі 5 мг. Застосування препарату в добовій дозі 40 мг протипоказано. Пацієнтам з кліренсом креатиніну менше 30 мл / хв, а також у випадках наявності хвороб печінки в активній фазі препарат не призначається.

Рекомендована початкова доза для хворих монголоїдної раси становить 5 мг. У дозі 40 мг препарат цій групі хворих не призначають.

Пацієнтам-носіїв генотипів с.521СС або с.421АА рекомендована максимальна добова доза розувастатину становить 20 мг.

У випадках наявності схильності до розвитку міопатії рекомендована початкова доза становить 5 мг, максимальна - 20 мг.

При призначенні комбінованої терапії необхідно оцінити ймовірність розвитку міопатії.

Порушення, що спостерігаються під час терапії, зазвичай носять дозозалежний і виражений характер і проходять самостійно.

Можливі побічні реакції (> 10% - дуже часто; > 1% і < 10% - часто; > 0,1% і < 1% - нечасто; > 0,01% і < 0,1% - рідко; < 0,01% - дуже рідко; при неможливості оцінити частоту появи порушень - з невстановленої частотою):

 • ендокринна система: часто - цукровий діабет 2-го типу;
 • імунна система: рідко - ангіоневротичний набряк та інші реакції підвищеної чутливості;
 • центральна нервова система: часто - запаморочення, головний біль;
 • скелетно-м'язова система: часто - біль у м'язах; рідко - рабдоміоліз, міопатія, в т. ч. міозит (при підвищенні активності креатинфосфокінази більше, ніж в 5 разів, застосування розувастатину припиняють);
 • система травлення: часто - нудота, запор, болі в області живота; рідко - панкреатит;
 • сечовивідна система: протеїнурія (зазвичай зменшується / проходить в процесі лікування і не є ознакою появи гострої або прогресування існуючої хвороби нирок);
 • лабораторні показники: підвищення концентрації білірубіну, глюкози, активності гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази, функціональні порушення щитовидної залози;
 • шкіра: нечасто - висип, свербіж шкіри, кропив'янка;
 • печінку: підвищення активності печінкових трансаміназ (зазвичай носить дозозалежний, незначний, безсимптомний і тимчасовий характер);
 • інші реакції: часто - астенічний синдром.

Порушення, виявлені під час проведення постреєстраційних досліджень:

 • система травлення: дуже рідко - гепатит, жовтяниця; рідко - підвищення активності печінкових трансаміназ; з невстановленої частотою - діарея;
 • скелетно-м'язова система: дуже рідко - артралгія; з невстановленої частотою - іммуноопосредованних некротизирующая міопатія;
 • сечовивідна система: дуже рідко - гематурія;
 • репродуктивна система і молочна залоза: з невстановленої частотою - гінекомастія;
 • дихальна система: з невстановленої частотою - задишка, кашель;
 • система кровотворення: з невстановленої частотою - тромбоцитопенія;
 • центральна нервова система: дуже рідко - зниження / втрата пам'яті; з невстановленої частотою - периферична нейропатія;
 • шкірні покриви і підшкірно-жирова клітковина: з невстановленої частотою - синдром Стівенса - Джонсона;
 • інші: з невстановленої частотою - периферичні набряки.

При терапії деякими статинами повідомлялося про наступні побічні реакції: сексуальна дисфункція, депресія, гіперглікемія, порушення сну, включаючи кошмарні сновидіння і безсоння, підвищення концентрації глікозильованого гемоглобіну. Є поодинокі відомості про розвиток інтерстиціальної хвороби легенів, особливо при проведенні тривалого лікування.

У випадках одночасного прийому декількох добових доз зміна фармакокінетичних параметрів розувастатину не спостерігається.

Можливі симптоми: посилення побічних реакцій.

Терапія: гемодіаліз неефективний; специфічного антидоту немає; рекомендовано своєчасно промити шлунок і провести симптоматичне лікування; показаний контроль печінкової функції і активності креатинфосфокінази, а також заходи, які спрямовані на підтримку функцій життєво важливих систем і органів.

При застосуванні високих доз розувастатину (як правило, 40 мг) може спостерігатися канальцевая протеїнурія, яка зазвичай носить транзиторний характер. Це порушення про загострення / прогресуванні хвороб нирок не свідчить. Хворим, які приймають максимальну дозу препарату, рекомендовано здійснювати контроль показників ниркової функції.

Щоб уникнути спотворення результатів не рекомендується визначати активність креатинфосфокінази після посилених фізичних навантажень або при наявності інших можливих причин збільшення її активності. Якщо на початку терапії вихідна активність креатинфосфокінази істотно перевищена (більше, ніж в 5 разів), через 5-7 днів потрібно провести повторне вимірювання. При підтвердженні показників лікування не починають.

Несподівана поява м'язових болів / слабкості або спазмів, особливо в поєднанні з лихоманкою і нездужанням, вимагає звернення до лікаря. У таких випадках необхідно визначення активності креатинфосфокінази. Якщо симптоми зникають, і показники повертаються до норми, можна розглянути питання про повторне призначення розувастатину в менших дозах під ретельним контролем стану пацієнта. При відсутності симптомів проведення рутинного контролю активності креатинфосфокінази недоцільно.

Є відомості про дуже рідкісних випадках іммуноопосредованних некротизуючої міопатії, що протікає з клінічними проявами (стійкої слабкістю проксимальних м'язів і підвищенням активності креатинфосфокінази в сироватці крові) під час терапії або при припиненні прийому розувастатину. Додатково можуть знадобитися серологічні дослідження, обстеження нервової і м'язової системи, а також застосування імунодепресивних засобів.

При прийомі розувастатину та супутньої терапії ознаки збільшення впливу на кісткову мускулатуру не відзначається. Однак є повідомлення про збільшення числа випадків міопатії і міозиту у хворих, які приймали інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази в комбінації з похідними фібринової кислоти, в т. Ч. З гемфіброзилом, циклоспорином, нікотиновою кислотою в липидснижающих дозах (більше 1000 мг в день) , азольними протигрибковими засобами, інгібіторами протеази ВІЛ і макролідних антибіотиками. Гемфиброзил збільшує ризик появи міопатії при одночасному застосуванні з деякими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази (комбінація не рекомендована).

При спільному застосуванні з фібратами або ліпідсніжающей дозами нікотинової кислоти потрібно ретельно співвіднести користь з ризиком. Розувастатин в дозі 40 мг одночасно з фібратами застосовувати протипоказано.

Якщо у хворих показник концентрації глюкози становить 5,6-6,9 ммоль / л, зростає ймовірність появи цукрового діабету 2-го типу.

Зменшення дози / скасування терапії показана у випадках, якщо активність печінкових трансаміназ в сироватці крові перевищує верхню межу норми в 3 рази і вище.

Якщо виникає підозра на розвиток інтерстиціального захворювання легень (проявляється у вигляді задишки, непродуктивного кашлю, слабкості, зниження ваги, лихоманки і погіршення загального самопочуття), Розувастатин скасовують.

Вплив на здатність керувати автотранспортом і складними механізмами

Через вірогідність розвитку слабкості і запаморочення, в період терапії при керуванні автотранспортом хворі повинні дотримуватися обережності.

Застосування при вагітності та лактації

Період вагітності і лактації є протипоказанням до застосування препарату.

Жінкам репродуктивного віку показано використання адекватних методів контрацепції.

Згідно з інструкцією, Розувастатин не призначається дітям молодше 18 років.

 • добова доза 5, 10 або 20 мг: тяжкі порушення ниркової функції (при кліренсі креатиніну менше 30 мл / хв) - терапія протипоказана; ниркова недостатність - застосування вимагає обережності;
 • добова доза 40 мг: ниркова недостатність помірного ступеня тяжкості (при кліренсі креатиніну менше 60 мл / хв) - терапія протипоказана; ниркова недостатність - застосування вимагає обережності.

Рекомендована доза на початку терапії для пацієнтів з помірними порушеннями ниркової функції - 5 мг.

 • активна фаза хвороб печінки, включаючи стійке підвищення сироваткової активності трансаміназ і будь-яке підвищення сироваткової активності трансаміназ в крові - терапія протипоказана;
 • обтяжений анамнез по захворюваннях печінки - застосування вимагає обережності.

Досвіду застосування розувастатину при важких функціональних порушеннях печінки (більше 9 балів за шкалою Чайлда - П'ю) немає.

 • циклоспорин: значуще збільшення експозиції до розувастатину (комбінація протипоказана);
 • інгібітори транспортних білків ОАТР1В1 і ВСRP: збільшення плазмової концентрації розувастатину та ймовірності появи міопатії;
 • інгібітори протеази вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ): значуще збільшення експозиції до розувастатину (комбінація не рекомендована);
 • гемфіброзил, фенофібрат, інші фібрати та ліпідсніжающей дози нікотинової кислоти (більше 1000 мг в день): збільшення ймовірності розвитку міопатії (рекомендована доза розувастатину на початку курсу - 5 мг, прийом 40 мг в день при одночасному застосуванні протипоказаний);
 • гемфіброзил та інші препарати з гіполіпідемічну дію: значуще збільшення експозиції до розувастатину та його максимальної концентрації в плазмі, може спостерігатися фармакодинамічна взаємодія;
 • антациди: значуще зниження плазмової концентрації розувастатину (цей ефект знижується у випадках, якщо інтервал між прийомом препаратів становить не менше 2 годин);
 • езетіміба: значуще збільшення експозиції до розувастатину у хворих з гіперхолестеринемією; можливе збільшення ймовірності появи побічних реакцій;
 • фузідовая кислота: ймовірність розвитку рабдоміолізу (при необхідності комбінованого застосування може знадобитися тимчасова відміна розувастатину);
 • еритроміцин: значиме зменшення експозиції до розувастатину та зниження його максимальної концентрації в плазмі;
 • антагоністи вітаміну К: на початку терапії / при збільшенні дози розувастатину - збільшення МНО (Міжнародне Нормализованное Ставлення); при відміні препарату / зниженні його дози - зменшення МНО, що вимагає здійснення контролю даного показника;
 • контрацептиви для перорального прийому / гормонозаместительная терапія: значуще збільшення експозиції до етинілестрадіолу і норгестрелу (ці дані повинні бути враховані при підборі доз препаратів; терапія, як правило, добре переноситься пацієнтами).

У випадках необхідності комбінованого застосування з препаратами, що збільшують експозицію до розувастатину, його доза повинна бути скоригована.

Аналогами розувастатином є: Сувардіо, Мертеніл, Розуліп, Реддістатін, АКОРТ, Ро-статини, Крестор, Ліпопрайм, Розістарк, Роксера, Розарт, Тевастор, Рустор, Розукард, Розуфаст.

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ° C. Берегти від дітей.

Термін придатності - 2 роки.

Відпускається за рецептом.

Згідно відгуками, Розувастатин не надто доступний (в порівнянні з іншими лікарськими засобами з цієї групи), але ефективний препарат. При цьому багато пацієнтів відзначають розвиток різних негативних побічних ефектів, включаючи м'язові болі, запаморочення і підвищення артеріального тиску.

Ціна на Розувастатин в аптеках

Орієнтовна ціна на Розувастатин:

 • 10 мг (в упаковці 30 шт.) - 560-575 рублів;
 • 20 мг (в упаковці 28 або 30 шт.) - 680 або 765-800 рублів;
 • 40 мг (в упаковці 30 шт.) - 1650 рублів.

Розувастатин таб. п / о полон. 10мг №30

Розувастатин таблетки 20 мг 30 шт.

Розувастатин таб. п / о полон. 5 мг №30

Розувастатин 20мг №30 таблетки

Розувастатин Канон 10мг №28 таблетки

Розувастатин таб. п / о полон. 10мг №30

Розувастатин 20мг №28 таблетки

Освіта: Перший Московський державний медичний університет імені І.М. Сеченова, спеціальність "Лікувальна справа".

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Більшість жінок здатне отримувати більше задоволення від споглядання свого красивого тіла в дзеркалі, ніж від сексу. Так що, жінки, прагнете до стрункості.

Робота, яка людині не до душі, набагато шкідливіше для його психіки, ніж відсутність роботи взагалі.

Навіть якщо серце людини не б'ється, то він все одно може жити протягом тривалого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його "мотор" зупинився на 4 години після того як рибалка заблукав і заснув в снігу.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

Впавши з осла, ви з більшою ймовірністю звернете собі шию, ніж впавши з коня. Тільки не намагайтеся спростувати це твердження.

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Згідно з дослідженнями ВООЗ щоденний півгодинна розмова по мобільному телефону збільшує ймовірність розвитку пухлини мозку на 40%.

Під час чхання наш організм повністю припиняє працювати. Навіть серце зупиняється.

Протягом життя середньостатистична людина виробляє ні багато ні мало два великих басейни слини.

Крім людей, від простатиту страждає всього одна жива істота на планеті Земля - ​​собаки. Ось вже дійсно наші найвірніші друзі.

Американські вчені провели досліди на мишах і прийшли до висновку, що кавуновий сік запобігає розвитку атеросклерозу судин. Одна група мишей пила звичайну воду, а друга - кавуновий сік. В результаті судини другої групи були вільні від холестеринових бляшок.

Перший вібратор винайшли в 19 столітті. Працював він на паровому двигуні і призначався для лікування жіночої істерії.

Освічена людина менше схильна до захворювань мозку. Інтелектуальна активність сприяє утворенню додаткової тканини, що компенсує хвору.

Наші нирки здатні очистити за одну хвилину три літри крові.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

Як вам уже відомо, традиційні методи боротьби з сечокам'яною хворобою (зокрема, літотрипсія) мають безліч побічних ефектів, а деякими пацієнтами п.

Розувастатин - ефективне гіполіпідемічний засіб

Розувастатин - це гіполіпідемічний засіб, що є ефективним рішенням при боротьбі з гіперхолестеринемією і не тільки. Препарат зменшує зайве підвищені рівні тригліцеридів і холестерину різних типів.

Діє препарат у печінці, де і утворюється холестерин.

Завдяки розувастатину, підвищується чисто печінкових рецепторів до ліпопротеїнів низької щільності на мембранах клітин, що далі призводить до захоплення цих ліпопротеїнів і зниження їх вмісту в сироватці крові.

Препарат є статинів, але, на відміну від більшості інших статинів, піддається лише мінімального метаболізму в печінці. 5% його в незміненому вигляді виводяться нирками, а 90% - через кишечник, також в незміненому вигляді.

Препарат є одним з найбільш досліджених статинів - його вплив було вивчено на більш ніж 170 тисяч осіб.

Препарат приймається всередину. Починається прийом з дози в 10 мг один раз на добу. Якщо є необхідність, доза може бути збільшена вдвічі через місяць. У деяких ситуаціях допустимо підвищення дози до 40 мг, але це відбувається тільки при відсутності належного ефекту при прийомі дози в 20 мг, при належному контролі лікаря.

У перші дні прийому збільшеної дози контроль за станом пацієнта повинен бути особливо ретельним. Умовою для збільшення дози є підвищений ризик серцево-судинних ускладнень і особливо важка гіперхолестеринемія.

Якщо є ниркова недостатність, то стартова доза повинна бути в два рази менше. Якщо ниркова недостатність знаходиться в важкого ступеня, то приймати препарат не варто. У будь-якому випадку, препарат приймається лише за направленням лікаря.

Максимальна дія розувостатіна починається через три тижні після початку прийому - і зберігається в подальшому на постійній основі. Через 2 тижні препарат починає діяти на 90%, а вже через тиждень починається перший помітний ефект.

Форма випуску та склад препарату можуть варіюватися в прямій залежності від того, під якою конкретною торговою маркою він випускається, але в традиційному вигляді він вдає із себе таблетки по 10, 20 або 40 мг (рідше зустрічаються упаковки по 5 мг), по 28 таблеток в блістері.

Зверніть увагу - показання до застосування Кордафлекс. За яких симптомах варто призначити препарат?

В новини (тут) інструкція на Нормодипін.

Крім активної речовини, розувастатіна, в них також можуть міститися неактивні речовини, що включають:

 • оксид заліза червоний;
 • воду очищену;
 • діоксид титану;
 • триацетат гліцерину;
 • гіпромелози;
 • кросповідон;
 • стеарат магнію;
 • фосфат кальцію;
 • мікрокристалічна целюлоза;
 • моногідрат лактози.

Препарат застосовується при виникненні гіперхолестеринемії.

Важливо пам'ятати, що приймати його варто не відразу ж при прояві проблеми, а коли інші методи нормалізації рівня холестерину, наприклад, дієти, фізичні вправи і інші методи коригування ваги не дали хоч скільки-небудь відчутних результатів.

Також ліки можуть прийматися в якості доповнення до дієти для досягнення найкращого ефекту.

Препарат може надати певні побічні ефекти на різні системи людського організму:

 • Вплив на сечовидільну системуІнфекції сечовивідної системи, канальцевая протеїнурія.
 • На кістково-м'язову систему: Міалгія, артралгія, м'язовий гіпертонус, біль в спині, артрит, у більш рідкісних випадках - міопатія або рабдоміоліз.
 • Вплив на дихальну систему: Фарингіт, бронхіальна астма, бронхіт, синусит, риніт, задишка або пневмонія.
 • Вплив на травну систему: Запори, біль у животі, нудота, гастрит, гастроентерит, диспепсія, підвищення активності печінкових трансаміназ (оборотне).
 • Центральну нервову систему: Запаморочення, головний біль, астенічний синдром, невралгія, безсоння, депресія, парестезії, загальна тривожність.
 • Серцево-судинну систему: Підвищення загального рівня артеріального тиску, стенокардія, підвищене серцебиття або вазодилатація.
 • алергічні реакції: Шкірний висип або свербіж шкіри, в рідкісних ситуаціях - ангіоневротичний набряк.
 • інше: Можлива анемія, грипоподібний синдром, екхімози, періодонтальний абсцес, цукровий діабет та інші відносно рідкісні негативні впливи. У вкрай рідкісних випадках можливий прояв гепатиту або жовтяниці.

Є ряд особливих протипоказань, які істотно важливо враховувати перед вибором даного препарату в якості засобу боротьби з гіперхолестеринемією.

 • індивідуальна непереносимість даного лікарського препарату;
 • захворювання печінки, що знаходяться в активній фазі;
 • наявність періодів вагітності або лактації;
 • непереносимість лактози;
 • порушення функціонування нирок;
 • дитячий або підлітковий вік;
 • одночасний прийом циклоспорину.

Взаємодія з іншими препаратами

Препарат, при взаємодії з іншими лікарськими засобами, може змінювати свої властивості, або властивості цих лікарських препаратів - тому, якщо ви приймаєте щось ще, то необхідно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Ось деякі приклади взаємодії, які необхідно враховувати:

 • при взаємодії з препаратами нікотинової кислоти підвищується ризик прояву ниркової недостатності, а також рабдоміолізу;
 • з діуретиками підвищується ризик зниження рівня ендогенних стероїдних гормонів;
 • при взаємодії з додатковими гіполіпідемічними засобами підвищується ймовірність прояву різнотипних побічних ефектів;
 • з серцевими глікозидами збільшується концентрація дигоксину;
 • при взаємодії з імунодепресантами підвищується ймовірність розвитку гострої ниркової недостатності, а також рабдоміолізу;
 • при взаємодії з антикоагулянтами підвищується ймовірність виникнення кровотеч;
 • з протигрибковими засобами підвищується ймовірність розвитку гострої ниркової недостатності, а також рабдоміолізу;
 • з алкоголем збільшується ризик пошкодження печінки - тому воно повинно бути максимально обмежено.

У статті (посилання) показання до застосування Бінелола.

Препарат зберігається при температурі, яка не перевищує 30 градусів за Цельсієм. Необхідно обмеження доступу дітей до упаковки.

 • Середня ціна за упаковку препарату з таблетками по 10 мг в Росії становить 275 рублів.
 • Середня ціна за упаковку препарату з таблетками по 10 мг в Україні становить 100 гривень.

Є ряд препаратів, які мають рівно ту саму діючу речовину, що і розувастатин, а тому можуть застосовуватися в якості альтернатив.

Втім, перед їх вживанням обов'язково рекомендується порадитися з Вашим лікуючим лікарем.

До цих альтернатив відносяться:

Розувастатин є ефективним препаратом, що зарекомендували себе і довели свою ефективність. Якщо ви ще сумніваєтеся, наскільки він підходить особисто для вас, ви можете звернути увагу на наведені нижче відгуки реальних людей, які користувалися даними лікарським засобом - і зробити висновки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

64 − = 63