розувастатин відгуки

Содержание

Кращий аналог "розувастатином": порівняння препаратів та відгуки

Однією з основних причин захворювань серцево-судинної системи є гіперхолестеринемія я. Найбільш ефективний засіб боротьби з подібною проблемою - це, звичайно ж, правильне харчування. Однак знизити рівень холестерину в крові сьогодні можна і за допомогою сучасних соціальних препаратів (статинів). Одним з таких ліків є «Розув а статини». Призначають це засіб лікарі пацієнтам досить-таки часто. Однак іноді трапляється і так, що знайти в аптеках його не вдається. У цьому випадку «Розув а статини» можна замінити і на який-небудь хороший аналог.

Який аналог "розувастатином" найкраще застосовувати для боротьби з гіперхолестерінем ией - про це поговоримо трохи пізніше. Для початку ж давайте розберемося з тим, що власне являє собою цей препарат, і в яких конкретно випадках і дозах він призначається.

Поставляється «Розувастатін9raquo; в аптеки у вигляді таблеток. Останні упаковуються в блістери по 7 штук. Кожна таблетка цих ліків покрита плівковою оболонкою. Основною діючою речовиною препарату є власне розувастатин.

Призначатися ці ліки, крім гіперхолестеринемії, може пацієнтам і в наступних випадках:

 • при змішаній дісліпедіміі;
 • для профілактики декомпенсації серцево - судинних патологій;
 • для усунення атеросклеротичних видозмін на стінках судин;
 • в комплексній терапії при гіпертонії і серцевої недостатності.

Не можна використовувати ці ліки людям з такими проблемами, як:

 • патологія печінки;
 • важка міопатія;
 • ниркова недостатність.

Також забороняє застосовувати в період вагітності та лактації препарат «Розувастатін9raquo; інструкція. Аналоги цих ліків в більшості випадків мають ту ж особливість.

Інструкція по застосуванню та побічні ефекти

Використовується препарат «Розувастатін9raquo; виключно перорально. Доза його підбирається лікарем для пацієнта індивідуально. Спочатку хворому виписується на добу ліки «Розувастатін9raquo; 10 мг (аналоги в про багатьох випадках призначаються в тому ж дозуванні). Надалі кількість використовуваного в день препарату підвищується в міру необхідності.

Приймати ці ліки можна в будь-який час доби. Запивати препарат рекомендується не менше ніж 100 мл води.

Іноді в аптеці продаються також таблетки «Розувастатін9raquo; 20 мг. Аналоги цих ліків часто можуть випускатися і в такому дозуванні. В даному випадку таблетку перед прийомом потрібно просто розділити на дві частини. Лінія розлому на ліках цієї групи зазвичай є. А тому ніяких незручностей використання подібної форми препарату пацієнтам не доставляє.

З побічних ефектів при прийомі "розувастатином" найчастіше виявляються такі, як запаморочення, підвищена стомлюваність, дискомфорт в районі кишечника, нудота.

Аналоги препарату з тим же активною речовиною

Ось така є у засоби «Розувастатін9raquo; Інструкція по застосуванню. Аналоги цих ліків в аптеках продаються різні. Але, звичайно ж, замінити препарат «Розувастатін9raquo; при відсутності його в продажу найкраще засобом зі схожим складом. Наприклад, в аптеці можна придбати:

Основна активна речовина всіх цих препаратів - розувастатин. Тобто, вони є його синонімами.

Ці ліки випускається відомими фармацевтичними компаніями і коштує дорожче препарату «Розувастатін9raquo ;. Однак при цьому багато хворих вважають його засобом і якіснішим. Випускається «Крестор9raquo; в тій же формі, що і «Розувастатін9raquo; - у вигляді таблеток, упакованих у блістери (найчастіше по 7 шт.).

Крім гіперхолестеринемії цей аналог може призначатися:

 • для терапії атеросклерозу при гіполіпідемічної му лікуванні;
 • як доповнення до дієти, розробленої для зниження ваги.

Виписують лікарі ці ліки пацієнтам спочатку в кількості 5 або 10 мг. Надалі його дозу, як і «Розувастатіна9raquo ;, допускається підвищувати.

Цей аналог «Розувастатіна9raquo; і меет в своєму складі ту саму діючу речовину. Випускається «Розарт» в таблетках, покритих оболонкою. Розфасовуються вони по 30-90 шт. Ніяких особливих відмінностей у цих ліків немає. По суті, це той же "Розувастатин". Те ж саме можна сказати і про медикаменті "Тевастор".

Відгуки пацієнтів і лікарів про препарати на основі речовини розувастатин

Заслужили від пацієнтів хороші всі описані вище синоніми ліки «Розувастатін9raquo; відгуки. Аналоги з тією самою діючою речовиною у ровень холестерину в крові знижують, на думку хворих, дуже непогано. При цьому побічні ефекти у них виявляються досить-таки рідко. Як відзначають багато хворих, ніяких неприємних наслідків ці препарати не викликають навіть при тривалому використанні. Негативних відгуків про ці ліки практично немає.

Звісно ж, хвалять такі медикаменти в основному люди похилого віку. Однак певною популярністю вони користуються і у молодих громадян. Цей факт відзначають деякі працівники аптек, знайомі з попитом на різного роду препарати не з чуток. Хвороби, пов'язані з рівнем холестерину в крові, через неправильне харчування, на жаль, «молодеют9raquo; з кожним роком.

Аналоги «Розувастатіна9raquo; по фармакологічній дії

Звичайно ж, є у цих ліків не тільки синоніми. В аптеках сьогодні існують і препарати, які надають на організм ту саму дію, що і «Розувастатін9raquo; (Знижують рівень холестерину), але з іншим активною речовиною. Найбільш популярними аналогами цього медикаменту є:

Препарат «Лівазо9raquo ;: інструкція із застосування

Випускається цей аналог «Розувастатіна9raquo; в таблетках, упакованих у блістери. Основним його діючою речовиною є пітавастатін. Пити таблетки «Лівазо9raquo; можна в будь-який час доби. Спочатку препарат призначається в кількості 1 мг 1 раз в день. Далі дозування може збільшуватися до 2 мг на добу (не раніше ніж через 4 тижні).

Показання і протипоказання «Лівазо9raquo;

Призначається ці ліки зазвичай при гіперхолестеринемії. Протипоказаннями до застосування «Лівазо9raquo; є:

 • вагітність і період лактації;
 • дитячий вік (до 18 років);
 • тяжка печінкова недостатність;
 • міопатія.

Не можна приймати ці ліки одночасно з використанням засобу «Ціклоспорін9raquo ;. До речі, те ж саме стосується і власне самого препарату "Розувастатин".

Відгуки хворих цей препарат заслужив непогані. Хвалять його за ефективність дії. У пацієнтів, які приймають його, не тільки знижується рівень холестерину в крові. Багато, що п'ють це т аналог «Розувастатіна9raquo ;, хворі відзначають приплив бадьорості і сил. Побічні ефекти ці ліки, судячи з відгуків, викликає рідко. Єдиним його недоліком вважається досить-таки висока вартість.

Основним активним речовиною, що входить до складу цих ліків, є правастатин. Застосовують цей медикамент, як і «Розувастатін9raquo ;, для зниження рівня холестерину в крові, профілактики інфаркту міокарда, уповільнення прогресування атеросклерозу.

Таблетки «Ліпостат9raquo; виписуються лікарями пацієнтам в початковій дозі 10-20 мг. Приймати ці ліки, на відміну від "розувастатином", належить перед сном.

Думка у пацієнтів про ці ліки склалося приблизно таке ж, як і про «Лівазо9raquo ;. Відносно ефективності цих ліків існують лише хороші відгуки хворих. Недоліком препарату вважається тільки його відносно висока вартість.

Ліки «Аторвастатін9raquo ;: опис і інструкція

Поставляється на ринок, як уже згадувалося, в таблетках «Розувастатін9raquo ;. Препарати-аналоги відгуки пацієнтів заслужили хороші, в тому числі і за те, що зазвичай випускаються в такий же зручній формі. Не виключенням в цьому плані є і «Аторвастатін9raquo ;. Основне действующе речовина в цих таблетках - власне аторвастатин. Для зниження рівня холестерину в крові пацієнтам ці ліки призначають спочатку в кількості 10 мг. Під час лікування контролюють рівень ліпідів в плазмі, і відповідним чином підвищують дозування. Максимум в день пацієнт може приймати 80 мг «Аторвастатіна9raquo ;. Протипоказання у цих ліків такі ж, як і у всіх, описаних вище.

Ці ліки є синонімом препарату «Аторвастатін9raquo ;. Основна активна речовина в його склад входить таке ж. Практично нічим не відрізняється він і в плані показань до застосування. Вважається, що він може знижувати загальний рівень холестерину на 30-46%. У деяких випадках ці ліки викликає такі побічні ефекти, як біль в животі і запор.

Який аналог, судячи з відгуків, найкращий

Дія на організм всі описані вище препарати роблять практично однакове. Найкращі відгуки лікарів і пацієнтів заслужив, проте, такий аналог таблеток «Розувастатін9raquo; , Як «Аторвастатін9raquo ;. Ефективність цього засобу була доведена численними випробуваннями. За результатами проведених досліджень «Аторвастатін9raquo; здатний знижувати ризик виникнення інсульту до 50%.

Недоліком цього препарату, в порівнянні з «Розувастатіном9raquo ;, у хворих і лікарів вважається те, що він« жестче9raquo; діє на печінку. Те ж саме стосується і м'язової тканини. За силою впливу, як і всі описані вище аналоги (за винятком синонімів), ці ліки засобу «Розувастатін9raquo; поступається.

З синонімів найкращим замінником цього препарату у хворих вважається «Крестор9raquo ;. Ліки це дійсно якісне. Однак у нього є дуже серйозний недолік, через який приймати його можуть далеко не всі люди з підвищеним рівнем холестерину. Справа в тому, що він дуже дорого коштує - 2 000-3 000 р. за упаковку.

Описані вище препарати є найбільш популярними замінниками «Розувастатіна9raquo ;. Однак в аптеках, звичайно ж, є й інші аналоги цих ліків. Щоб придбати необхідний препарат в разі відсутності «Розувастатіна9raquo ;, потрібно просто запитати у фармацевта, чи є в продажу якісь статини. Саме так називається група сучасних ліків, призначених для зниження холестерину. До цієї категорії, крім розглянутих вище, відносяться також такі медикаменти, як «Сімвастатін9raquo ;,« Ловастатін9raquo ;, «Флувастатін9raquo; і т.д.

Чи є у препарату «Розувастатін9raquo; аналоги дешевше

Коштує це ліки відносно недорого - близько 500 р. за упаковку. Однак людям похилого віку і ця сума може здатися великою. Тому багато хто цікавиться, чи є у препарату «Розувастатін9raquo; аналоги дешевше. На жаль, зовсім вже недорогих статинів на ринку сьогодні не існує. Більшість розглянутих вище засобів коштують стільки ж, скільки і «Розувастатін9raquo ;. Ціна ж на імпортні варіанти і зовсім може бути дуже великий.

Перш ніж купувати в аптеці якийсь статини, слід обов'язково порадитися з лікарем. Препарати це, на жаль, далеко не безпечні. Знижуючи рівень холестерину в крові, будь аналог таблеток «Розувастатін9raquo; водночас не позволя е т організму виробляти його п ре дшественнік а - мевалонт. Але останній є не тільки джерелом холестерину. Без нього організм позбудеться багатьох корисних для нього речовин. Тому займатися самолікуванням з використанням статинів ні в якому разі не можна. Необхідність застосування подібних препаратів і, звичайно ж, їх дозування можуть бути визначені виключно фахівцем.

Як бачите, не дуже складна у препарату «Розувастатін9raquo; Інструкція по застосуванню. Відгуки (аналоги його також в більшості випадків хвалять) споживачів він заслужив хороші. Замінники цих ліків можуть мати схожий склад або інший. Але приймати їх зазвичай покладається приблизно за тією ж схемою. Однак замінювати «Розувастатін9raquo; на аналог самостійно все ж не варто. Попередньо обов'язково слід порадитися з лікарем.

розувастатин

Розувастатин - це препарат, що зменшує вироблення «поганого» холестерину ЛПНЩ у печінці. Також він підвищує концентрацію «хорошого» холестерину ЛПВЩ. Розувастатин гальмує розвиток атеросклерозу і навіть зменшує розміри атеросклеротичних бляшок, які вже встигли утворитися. На сьогодні це новітнє ліки серед усіх таблеток від холестерину. Воно відноситься до статинам останнього IV покоління. Препарат знижує частоту випадків інфаркту і ішемічного інсульту у пацієнтів, що мають високий серцево-судинний ризик. Подивіться відео, щоб розібратися, потрібно вам приймати ці ліки чи ні.

Нижче ви знайдете інструкцію по застосуванню, написану зрозумілою мовою. Дізнайтеся показання до застосування розувастатину, протипоказання, дозування, як приймати ці ліки, які можуть бути побічні ефекти і як їх полегшити.

Розувастатин: інструкція із застосування

Ішемічна хвороба серця

 • стенокардія

 • Інфаркт міокарда

 • Подивіться також відео:

  Крестор

 • Мертеніл

 • Роксера

 • Відгуки пацієнтів про препарат розувастатин повні скаргами на побічні ефекти цих таблеток. Як правило, хворі скаржаться на алергічні реакції, втомлюваність, болі в м'язах і суглобах. Багато людей, у яких є реальні показання до застосування статинів, бояться пити ці ліки, начитавшись негативних відгуків в інтернеті. Залякані пацієнти позбавляють себе ефективного лікування. В результаті, інфаркт або інсульт трапляється у них на кілька років раніше, ніж міг би.

  Більшість неприємних побічних ефектів, описаних у відгуках, викликають дешеві таблетки розувастатіна виробництва РФ і країн СНД. Лікар-кардіолог рекомендує приймати оригінальний препарат Крестор або більш доступні за ціною препарати виробництва країн Східної Європи (Мертеніл, Роксера, Розукард і інші). Детальніше читайте тут. Небажано приймати дешеві низькоякісні ліки вітчизняного виробництва. Тим більше, якщо вам зустрінуться таблетки від холестерину, зроблені в Індії, - тримайтеся від них подалі.

  Читайте реальні відгуки людей, які приймають розувастатин від підвищеного холестерину, для уповільнення розвитку атеросклерозу, профілактики першого і повторного інфаркту. Дізнайтеся, якою має бути дієта при прийомі цих ліків, і що робити, якщо воно недостатньо знижує «поганий» холестерин ЛПНЩ в крові.

  Часті питання і відповіді на них

  Нижче наведено відповіді на питання, які часто виникають у пацієнтів.

  Розувастатин або аторвастатин - що краще? У чому різниця між цими препаратами?

  Розувастатин - це більш нові ліки, ніж аторвастатин. Його призначають в менших дозах, і при цьому воно сильніше знижує «поганий» холестерин. З іншого боку, аторвастатин краще вивчений, накопичений більший досвід лікування цими пігулками. Розувастатин має важливе показання до застосування - його призначають людям, у яких підвищений С-реактивний протеїн в крові, навіть якщо у них нормальний холестерин. Підвищений С-реактивний протеїн - більш серйозний фактор ризику інфаркту, ніж холестерин.

  Що стосується аторвастатину, то не проводилися ретельні дослідження, як ці ліки впливає на С-реактивний протеїн в крові у хворих. Термін патенту на аторвастатин давно закінчився, тому не знайшлося охочих фінансувати дорогі дослідження. Підвищений С-реактивний протеїн не є офіційним показанням до застосування аторвастатину, на відміну від розувастатину. Проте, аторвастатин зменшує «тихе» запалення в судинах і знижує С-реактивний протеїн в крові у хворих.

  Розувастатин має трохи більше проблем з безпекою, ніж аторвастатин. Детальніше читайте розділ «Наскільки безпечний розувастатин» нижче в цій статті. Якщо ви вже приймаєте розувастатин, він покращує результати ваших аналізів крові і не викликає серйозних побічних ефектів, то не слід переходити на аторвастатин. У деяких пацієнтів, які приймають аторвастатин, цей препарат недостатньо знижує «поганий» холестерин в крові. У такому випадку, можливо, допоможе зміна ліки на більш потужний розувастатин в еквівалентній дозуванні. Міняти один препарат на інший можна тільки за погодженням з лікарем, але не за своєю ініціативою. Частіше здавайте аналіз крові на С-реактивний протеїн і інші маркери запалення. Слідкуйте за ними більш ретельно, ніж за холестерином.

  Розувастатин або Крестор: що краще?

  Крестор - це оригінальний препарат розувастатину, який виробляється фірмою AstraZeneca. Країна походження - ймовірно, Великобританія, але уточнюйте по штрих-коду на упаковці ліків. Крестор вважається найякіснішим, тому що це оригінальні ліки. Всі інші препарати, діючою речовиною яких є розувастатин, - це дженерики, більш-менш якісні. Якщо ви можете собі це дозволити, то краще вибрати Крестор. Якщо ці ліки вам не по кишені, то орієнтуйтеся на дженерики, які випускаються в країнах Східної Європи, але не в Індії або країнах СНД.

  Подивіться також відео «статини від холестерину: інформація для пацієнтів».

  Розувастатин або симвастатин: що краще? У чому різниця між цими ліками від холестерину?

  Симвастатин - це старіший препарат, ніж розувастатин. Він відстає не на одне, а на 2-3 покоління, за різними класифікаціями ліків від холестерину. Його призначають в дозах в кілька разів вище, і все одно він діє слабше. Симвастатин - це натуральна речовина, виділена з грибів. Розувастатин - повністю синтетичний. Незважаючи на це, не можна вважати симвастатин більш безпечним, ніж розувастатин. Ризик побічних ефектів від прийому симвастатину - такий же або навіть більш високий, ніж від прийому новіших статинів.

  Сучасні таблетки від холестерину - це розувастатин і аторвастатин. А симвастатин поступово виходить з застосування, тому що він слабо діє і часто викликає побічні ефекти. Якщо ви давно його приймаєте, він добре допомагає і не викликає серйозних проблем, то не слід змінювати його на більш новий препарат. Але людям, які тільки починають приймати статини, не варто вибирати ці ліки.

  Розувастатин якого виробника краще?

  Якщо фінанси дозволяють, то приймайте Крестор - оригінальний препарат розувастатіна виробництва AstraZeneca. Це свідомо якісні ліки. Слідом за ним йдуть аналоги (дженерики), які випускаються в країнах Східної Європи, - Мертеніл, Роксера, Розукард і, можливо, ще якісь. Небажано приймати статини виробництва РФ, країн СНД, а особливо Індії.

  Як довго потрібно приймати розувастатин?

  Якщо у вас високий ризик першого або повторного інфаркту, то розувастатин, призначений лікарем, потрібно приймати щодня без перерв, довічно. Не можна приймати цей препарат курсами. Його потрібно пити безперервно, щодня. Якщо ліки викликає легке погіршення самопочуття або побічні ефекти середньої тяжкості - продовжуйте його приймати. Тому що краще бути живим, хоч з недугами, ніж небіжчиком. І тільки якщо побічні ефекти стають нестерпними, порадьтеся з лікарем про зменшення дозування, заміні на інший препарат або повне скасування ліків від холестерину. Не намагайтеся приймати розувастатин через день. Пийте таблетки від холестерину щодня, як призначив лікар

  Приймаю розувастатин вже 6 років після перенесеного інфаркту. Нещодавно помітив, що погіршується короткочасна пам'ять. Це побічний ефект ліків? Що робити?

  Порушення пам'яті та мислення - це часті побічні ефекти статинів, щодо яких фармацевтичні компанії роблять вигляд, ніби їх не існує. Що робити - вивчіть матеріал про С-реактивний протеїн. Постарайтеся зменшити хронічне запалення в судинах натуральними засобами, як описано в статті «Профілактика інфаркту та інсульту". Якщо це вийде зробити і С-реактивний протеїн у вас буде триматися в нормі, то відмовляйтеся від статинів, навіть незважаючи на підвищений холестерин ЛПНЩ.

  Чи може розувастатин викликати біль в м'язах, важкість у ногах, стомлюваність, судоми в ногах?

  Всі зазначені вами симптоми можуть бути викликані прийомом розувастатину. Здайте аналізи крові і сечі, які перевіряють функцію нирок. Якщо з вашими нирками виявиться все нормально, то приймайте магній-В6 у високих дозах від судом у ногах.

  Розувастатин - ліки, яке призначають, щоб поліпшити показники холестерину в крові, загальмувати і повернути назад розвиток атеросклерозу. Доведено, що цей препарат зменшує ризик інфаркту, а також ішемічного інсульту, проблем з ногами і інших проявів атеросклерозу. Він належить до класу ліків, які називаються статини. У хворих, які приймають розувастатин або інші статини, рідше виникає необхідність хірургічно відновлювати кровоток в судинах, закупорених через холестеринових бляшок.

  Вважається, що розувастатин і інші статини зменшують частоту випадків інфаркту і інсульту, тому що знижують "поганий" холестерин в крові. Альтернативна точка зору - основним є дія препарату щодо зменшення хронічного уповільненого запалення. Коли зникає запалення, атеросклеротичні бляшки припиняють рости, незважаючи на те, що холестерин ЛПНЩ може залишатися підвищеним. Ця точка зору завойовує все більшу популярність серед дипломованих лікарів і тим більше, серед представників альтернативної медицини. Перші статті в медичних журналах про зв'язок хронічного запалення і ризику серцево-судинної катастрофи з'явилися в 2001 році.

  Рівень запалення перевіряють найчастіше за допомогою аналізу крові на С-реактивний протеїн. Чим сильніше гостре або хронічне запалення, тим вище цей показник. У 2008 році були опубліковані результати дослідження JUPITER за участю 17 802 пацієнтів. Виявилося, що розувастатин (оригінальний препарат Крестор) доцільно призначати людям середнього та похилого віку, у яких підвищений С-реактивний протеїн, навіть якщо у них нормальні показники холестерину. Дослідження JUPITER показало, що у таких пацієнтів нові потужні таблетки від холестерину знижують ризик інфаркту, інсульту і інших серцево-судинних проблем майже в 2 рази.

  МОЗ США (FDA) прийняв до уваги результати дослідження JUPITER. До офіційних показаннями до застосування було додано: підвищений С-реактивний протеїн +1 додатковий фактор серцево-судинного ризику, навіть якщо показники холестерину в крові нормальні. Розувастатин став першим і поки єдиним з статинів, який отримав таке показання до застосування. Це розширило його ринок збуту. Пацієнтам слід знати, що інші статини (аторвастатин, симвастатин, ловастатин) теж зменшують запалення, нормалізують С-реактивний протеїн. Але патенти на ці препарати давно закінчилися. Тому ніхто не став фінансувати і проводити дорогі дослідження протизапальної дії статинів попереднього покоління.

  Розувастатин знижує «поганий» холестерин ЛПНЩ сильніше, ніж інші статини. Цільових низьких значень холестерину ЛПНЩ досягають 64-81% хворих, які приймають ці ліки. Серед людей, що приймають інші статини, - 34-73%. Інше питання, наскільки це добре. Вище докладно обговорюється теорія, що основним лікувальним дією статинів є зменшення хронічного запалення. Фахівці, які поділяють цю точку зору, вважають, що зниження холестерину ЛПНГ - це побічний ефект, який не має відношення до зменшення ризику інфаркту та інсульту. Основним засобом лікування вважається дієтичне харчування і фізична активність. Не намагайтеся замінити перехід на здоровий спосіб життя прийомом розувастатину або будь-яких інших таблеток.

  Щоб досягти такого ж зниження холестерину ЛПНГ, як від прийому аторвастатину, розувастатин призначають пацієнтам в дозах в 3 рази менше. Статини, які були випущені на ринок раніше, ніж аторвастатин і розувастатин, ще слабше знижують "поганий" холестерин. Тут доречно нагадати, що холестерин ЛПНЩ - це не шкідливе, а життєво важлива речовина. З нього виробляються чоловічі і жіночі статеві гормони, також він важливий для мозку. Якщо надмірно знизити «поганий» холестерин, то це погіршує роботу мозку. Підвищується ризик депресії, автомобільних аварій і смерті від всіх причин. Вивчіть норми холестерину для чоловіків і жінок по віковим групам.

  Наскільки безпечний розувастатин

  У США є організація Public Citizen, яка з моменту появи розувастатіна критикує цей препарат і навіть вимагає вилучити його з ринку. Особливо прославився співробітник цієї організації, якого звуть Sidney Wolfe. У березні 2015 року він опублікував чергову статтю в авторитетному журналі British Medical Journal. Як і раніше, він вимагає заборонити продаж новітніх потужних таблеток від холестерину. Його аргументи видаються логічними. З ними слід ознайомитися пацієнтам і лікарям. Public Citizen вважає, що розувастатин виграє маркетингові війни з іншими статинами, але це не йде на користь здоров'ю пацієнтів.

  У 2013 році по всьому світу було продано оригінального препарату Крестор на суму $ 8,2 мільярда. Це астрономічний куш, враховуючи, що майже всю суму становить чистий прибуток. Собівартість виробництва ліків - низька. Фірма-виробник - AstraZeneca - може дозволити собі витрачати величезні гроші на стимулювання лікарів, щоб ті призначали хворим її препарат, а не інші статини. Дозування розувастатіна може бути в 3 рази нижче, ніж аторвастатину. Статини попереднього покоління потрібно призначати в ще більш високих дозах. Цей факт використовується в просуванні нових ліків, хоча більш низька дозування не означає, що побічні ефекти трапляються рідше.

  Основним клінічним випробуванням, які довели ефективність розувастатину, стало дослідження JUPITER, результати якого опублікували в 2009 році. Це дослідження було припинено достроково. За учасниками спостерігали менше 2 років. Sidney Wolfe вважає, що це було зроблено з метою прикрасити результати. Якби дослідження продовжували стільки, скільки планували, то цифри в звіті вийшли б менш переконливі. Таке вже було раніше з іншими ліками, які в реальній практиці демонстрували ефективність гірше, ніж в дослідженнях, які спонсорувала фірма-виробник.

  Прийом новітніх таблеток від холестерину значно підвищує ризик розвитку діабету 2 типу. Можливо, цей побічний ефект у розувастатіна проявляється сильніше, ніж у аторвастатину та інших слабших статинів. Проте, підвищений ризик діабету не повинен зупиняти вас від прийому статинів з метою зменшити ймовірність інфаркту та інсульту. Потрібно прийняти нескладні заходи, щоб тримати цукор в крові в нормі, і при цьому продовжувати лікуватися статинами. Людям, схильним до діабету, потрібно мати домашній глюкометр, періодично вимірювати їм свій цукор вранці натщесерце, а також через 1-2 години після їжі. Детальніше зв'язок розувастатину та цукрового діабету обговорюється нижче.

  Розувастатин - єдині ліки з статинів, яке викликало у пацієнтів рабдоміоліз в дослідженнях перед випуском ліки на ринок. Рабдоміоліз - це руйнування клітин м'язової тканини, в результаті якого в кров потрапляють речовини, шкідливі для нирок. Важкий, але вкрай рідкісний побічний ефект. Ніякі інші статини, крім розувастатину, в дослідженнях перед схваленням препарату не викликали рабдоміоліз у пацієнтів. Такої проблеми не викликав навіть церивастатин, який у 2001 році вилучили з ринку саме через рабдоміолізу. Звичайно, випадки рабдоміолізу були одиничними, інакше контролюючі органи не схвалили б нові ліки.

  У хворих, у яких аналізи виявляють білок і кров у сечі, прийом розувастатину може погіршити стан нирок, аж до розвитку ниркової недостатності. Ця проблема була виявлена ​​в дослідженнях, які проводилися перед випуском нового препарату на ринок. Про неї розповідається в звіті МОЗ США (FDA), випущеному в 2003 році. Пізніше в окремому дослідженні порівняли ефективність розувастатину та аторвастатину щодо захисту нирок у хворих на діабет 2 типу. Аторвастатин показав кращі результати, незважаючи на те, що дослідження оплачувала фірма-виробник конкуруючого препарату.

  У жовтні 2003 року в журналі Lancet з'явилася колонка редактора про те, що фірма AstraZeneca проявляє надмірну активність в просуванні свого нового препарату - розувастатину. Компанія витратила на стимулювання американських лікарів близько $ 1 млрд протягом першого року з моменту виходу цих ліків на ринок. У грудні 2004 року Міністерство охорони здоров'я США (FDA) направив фірмі AstraZeneca лист з вимогою припинити в газеті Washington Post рекламу нових таблеток від холестерину. Органи наздора прийшли до висновку, що фармацевтична реклама містила недостовірну інформацію. Цей лист став надбанням громадськості і викликало скандал. Висновок зі сказаного: статини попереднього покоління - аторвастатин, симвастатин і навіть ловастатин - ще рано списувати як застарілі ліки.

  Розувастатин, як і інші статини, призначають для лікування атеросклерозу. Якщо вдається взяти атеросклероз під контроль, то у хворого значно знижується ризик першого і повторного інфаркту, ішемічного інсульту, необхідність робити операцію стентування, коронарного шунтування, хірургічно відновлювати кровоток в ногах. Життя продовжується і поліпшується її якість. Основним засобом лікування атеросклерозу є дієтичне харчування і регулярна фізична активність. Прийом статинів, навіть найпотужнішого новітнього препарату, може лише доповнити перехід на здоровий спосіб життя, але не замінити його.

  У 2006 році були опубліковані результати дослідження ASTEROID (A Study To Evaluate the Effect of Rosuvastatin On Intravascular ultrasound-Derived coronary atheroma burden). У цьому дослідженні вчені вперше змогли продемонструвати здатність статинів зменшувати розміри атеросклеротичних бляшок в коронарних артеріях. Це було зроблено на прикладі розувастатину. Хоча лікування аторвастатином теж дає такий ефект. Статини III і IV покоління не тільки сповільнюють розвиток атеросклерозу, а й мають унікальну властивість - впливають на холестеринові бляшки, які вже встигли утворитися.

  У 2012 році були опубліковані результати важливого дослідження SATURN (Study of Coronary Atheroma by Intravascular Ultrasound: Effect of Rosuvastatin Versus Atorvastatin) - порівняння ефективності розувастатину та аторвастатину для хворих на атеросклероз. Дослідження було подвійне, сліпе, плацебо-контрольоване, багатоцентрове - проводилося по найсуворішим стандартам. У ньому брали участь 1039 пацієнтів. Половина хворих приймали розувастатин по 20-40 мг на добу, друга половина - аторвастатин оп 40-80 мг на добу.

  Учасники регулярно здавали аналізи крові на холестерин. Їм також робили УЗД, щоб визначити загальний (TAV) і відносний (PAV) обсяг атеросклеротичної бляшки в коронарних артеріях. За пацієнтами спостерігали близько 2 років. Цього терміну достатньо, щоб оцінити вплив статинів на розвиток атеросклерозу, але не досить, щоб простежити ризик інфаркту, інсульту і інших серцево-судинних проблем.

  Розувастатин знизив «поганий» холестерин ЛПНЩ у пацієнтів сильніше, ніж аторвастатин. Також новіший і потужний препарат краще вплинув на TAV. За показником PAV результати в обох групах виявилися однаковими. Аторвастатин трохи частіше викликав підвищення ферментів печінки і креатінінкінази в крові. Зате у хворих, які приймали розувастатин, аналізи частіше виявляли білок в сечі, якого в нормі там бути не повинно. Незважаючи на все це, загальна частота побічних ефектів була низькою. Обидва препарати довели свою здатність зменшувати розміри атеросклеротичних бляшок, які вже встигли утворитися.

  Про це замовчують в більшості статей, але дослідження SATURN показало, що лікування статинами збільшує відкладення кальцію в артеріях. Артерії, на стінках яких присутній кальцій, стають жорсткими, втрачають свою природну гнучкість. Це вважається просунутої стадією атеросклерозу. Виходить, що в лікуванні атеросклерозу статинами не все однозначно. Ці препарати уповільнюють розвиток атеросклерозу, але погіршують перебіг захворювання. Вивчіть детальний матеріал «Статини і атеросклероз: за і проти«. Дізнайтеся, як нейтралізувати проблему кальцію в артеріях.

  Розувастатин уповільнює розвиток коронарного атеросклерозу, завдяки чому поліпшується прогноз для пацієнтів, які страждають на ішемічну хворобу серця. Вище розказано, що статини III і IV покоління - розувастатин і аторвастатин - не тільки гальмують появу нових холестеринових бляшок, а й зменшують розміри тих, які вже встигли утворитися. Ймовірно, лікування статинами зменшить ризик не тільки проблем з серцем, але також порушень мозкового кровообігу, болі в ногах і інших проявів системного атеросклерозу.

  Пацієнти, яким поставлений діагноз ішемічна хвороба серця, - це люди, які мають високий серцево-судинний ризик. Їм потрібно приймати інші статини, щоб знизити ймовірність інфаркту та інсульту. Користь від лікування статинами буде вище, ніж можливі неприємності від побічних ефектів. Прийом розувастатину не може замінити перехід на здоровий спосіб життя, а лише доповнює дотримання дієти, заняття фізкультурою і управління стресом. Читайте також докладну статтю про лікування ішемічної хвороби серця.

  Після перенесеного інфаркту хворим зазвичай призначають статини, щоб нормалізувати холестерин, а також зменшити запалення і показники С-реактивного білка в крові. Вважається, що розувастатин знижує «поганий» холестерин сильніше, ніж інші статини, тому він викликає підвищений інтерес у лікарів і пацієнтів. У 2000-х роках цей препарат критикували за те, що по ньому недостатньо даних досліджень, в яких брали б участь пацієнти високого ризику, зокрема, що перенесли інфаркт. До теперішнього часу такі дослідження проведені, їх результати опубліковані.

  У вересні 2014 року на сайті Європейського товариства кардіології з'явилася сторінка зі звітом про результати дослідження IBIS-4 - випробування ефективності лікування високими дозами розувастатіна хворих, які перенесли інфаркт міокарда з підйомом сегмента QT. Пацієнти в кількості 103 особи брали потужний препарат від холестерину по 40 мг на добу на додаток до стандартного лікування. Лікарі спостерігали за ними протягом 13 місяців. Хворі регулярно здавали аналізи крові на холестерин. Їм робили УЗД артерій на початку і в кінці терміну, щоб оцінити, чи розвивається атеросклероз.

  Через 13 місяців у 85% хворих зменшилися атеросклеротичні бляшки, по крайней мере, в однієї коронарної артерії, а у 56% - в обох. »Поганий» холестерин ЛПНЩ в крові зменшився в середньому на 43%. До проведення дослідження IBIS-4 були доведені переваги призначення високих доз статинів пацієнтам зі стабільною ішемічною хворобою серця, а тепер - ще й тим, хто переніс інфаркт. Примітно, що дослідження спонсорували фірми-виробники апаратів УЗД, але не фармацевтичні компанії. Автори звіту уточнюють, що дозування розувастатіна по 40 мг на добу ще не схвалені в багатьох європейських країнах.

  Відомо, що статини разом з ризиком інфаркту знижують і ймовірність інсульту. Вище згадувалося дослідження JUPITER, яке стало основою доказової бази розувастатину. Крім інших проривних результатів, виявилося, що потужний препарат від холестерину знизив ризик інсульту на цілих 51% для пацієнтів, у яких був нормальний холестерин, але підвищений С-реактивний протеїн в крові. У групі хворих, які приймали розувастатин, частота ішемічного інсульту значно знизилася, а геморагічного - не виросла. Дослідження JUPITER критикують за те, що його зупинили раніше терміну. За пацієнтами спостерігали лише 2 роки. Якби за ними стежили довше, то, ймовірно, результати вийшли б не такі сенсаційні.

  Ішемічний інсульт

 • геморагічний інсульт

 • лікування інсульту

 • Реабілітація після інсульту

 • Невеликі дослідження показали доцільність призначення статинів якомога раніше після перенесеного інсульту. Але для розувастатину ніяких даних до теперішнього часу виявити не вдалося. Лікарі з Південної Кореї в 2010 році спробували провести EUREKA - випробування раннього призначення розувастатину для профілактики повторного інсульту. Але дослідження не відбулося, тому що не змогли вмовити брати участь в ньому достатня кількість пацієнтів - потрібно було мінімум 507 чоловік.

  Оскільки дані клінічних досліджень відсутні, то на сьогоднішній день, ймовірно, для профілактики повторного інсульту краще вибрати не розувастатин, а інший препарат. Читайте також матеріал «статини в профілактиці першого і повторного інсульту«. Дізнайтеся, наскільки знижує ризик інсульту аторвастатин і інші ліки, а особливо таблетки від гіпертонії.

  Розувастатин, як і інші статини, помірно підвищує цукор в крові у хворих на діабет 2 типу. Також цей препарат підвищує ризик розвитку діабету для пацієнтів, у яких вже порушено обмін вуглеводів. У той же час, він приносить значну користь, зменшуючи ризик інфаркту та інсульту. Ніякі інші ліки і БАДи, крім статинів, не можуть так само добре допомогти від серцево-судинних проблем. Потрібно старанно лікуватися призначеними вам таблетками від холестерину. При цьому приймайте нескладні заходи, щоб тримати свій цукор в нормі.

  Японські фахівці з'ясували, наскільки аторвастатин і розувастатин підвищують цукор в крові у хворих на діабет. 514 діабетиків приймали розувастатин, а ще 504 пацієнта - аторвастатин. Починали з низьких доз - розувастатин по 5 мг на добу, а аторвастатин по 10 мг на добу. Дози статинів поступово підвищували, поки не вдавалося знизити холестерин ЛПНЩ до рекомендованих значень. Виявилося, що обидва препарати практично однаково підвищують цукор у хворих на діабет. Різниця показників глюкози в плазмі склала 0,16-0,22 ммоль / л.

  За пацієнтами спостерігали за все 12 місяців, тому змогли відстежити тільки показники глюкози і холестерину, але не серцево-судинний ризик. У низьких дозах, зазначених вище, аторвастатин та розувастатин однаково знижували «поганий» холестерин. Можна тут вивчити повний звіт про це дослідження, на англійській мові. Випробування вирішили не затягувати, бо і без того вже доведено, що статини зменшують ризик інфаркту та інсульту для хворих на діабет.

  У 2015 році в авторитетному журналі Lancet були опубліковані результати дослідження PLANET I - порівняння ефективності аторвастатину і розувастатину щодо захисту нирок у хворих на діабет 2 типу. У дослідженні брали участь 353 пацієнта. Всі вони на момент початку дослідження вже мали ознаки діабетичного ураження нирок, приймали ліки - інгібітори АПФ або блокатори рецепторів ангіотензину-II. Учасників розділили на 3 групи:

  • розувастатин 10 мг на добу;
  • той же препарат 40 мг на добу;
  • аторвастатин 80 мг на добу.

  Аторвастатин надав найкращий вплив на співвідношення альбуміну і креатиніну в сечі у пацієнтів, ніж розувастатин в дозуваннях 10 і 40 мг на добу. Побічні ефекти, пов'язані з нирками, частіше траплялися в групі новітнього ліки від холестерину, ніж серед хворих, які приймали аторвастатин. Результати цього дослідження свідчать на користь аторвастатину для хворих на цукровий діабет. Їх можна вважати достовірними, тому що випробування фінансувала компанія AstraZeneca - виробник розувастатину.

  Розувастатин при діабеті: за і проти

  Розувастатин і інші статини підвищують ризик розвитку діабету у пацієнтів, які схильні до цього захворювання. Це хворі, у яких діагностовано метаболічний синдром або порушена толерантність до глюкози. Метаболічний синдром - це сукупність симптомів: надмірна вага, відкладення жиру навколо талії, артеріальна гіпертонія, погані аналізи крові на холестерин і тригліцериди. Жінки, у яких вже настала менопауза, що мають зайву вагу, - це також пацієнти високого ризику по цукровому діабету. Як запобігти діабету, дізнайтеся в статті про метаболічний синдром. Виконуйте кроки, зазначені там. При цьому продовжуйте приймати статини, щоб зменшити свій ризик інфаркту та інсульту.

  Читайте також докладну інформацію «Статини і цукровий діабет«. Дізнайтеся, які препарати несуть мінімальний ризик діабету.

  Що таке метаболічний синдром - див. Вище. Цей стан часто переходить в діабет 2 типу. Але ще частіше діабет не встигає розвинутися, тому що хворі гинуть від інфаркту або інсульту. Метаболічний синдром - серйозний фактор серцево-судинного ризику. Тому людям, яким поставили цей діагноз, потрібно приймати розувастатин або інші статини. Основне лікування - виконання кроків, зазначених у статті «Профілактика інфаркту та інсульту". Прийом статинів, таблеток від тиску та інших ліків лише доповнює здоровий спосіб життя, але не замінює його.

  У 2002-2003 році було проведено порівняльне дослідження розувастатину та аторвастатину за участю 318 пацієнтів, що мають діагноз метаболічний синдром. Фахівці визначали, як статини впливають на «поганий» і «хороший» холестерин в крові, а також на інші чинники ризику атеросклерозу, пов'язані з холестерином. Докладний звіт про це дослідження був опублікований в журналі Diabetes Care в березні 2009 року.

  Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ) - це попередники «поганого» холестерину ЛПНЩ. Вони беруть активну участь в утворенні атеросклеротичних бляшок. Аполіпопротеїн B - один з видів частинок, що відносяться до ЛПНЩ, найнебезпечніший в плані атеросклерозу. Результати аналізів крові на ЛПДНЩ і аполіпопротеїн В дозволяють передбачити інфаркт і інсульт краще, ніж «поганий» холестерин ЛПНЩ, який традиційно використовується для оцінки ризику.

  Дослідження, посилання на яке наведено вище, показало, що розувастатин в дозуваннях 10-20 мг на добу покращує профіль холестерину в крові краще, ніж аторвастатин в дозі 20 мг на добу. Препарат впливав на показники ЛПДНЩ і аполіпопротеїну В краще, ніж аторвастатин, у хворих метаболічним синдромом. За пацієнтами спостерігали за все 12 тижнів. Аналізи крові у них брали на початку, потім через 6 тижнів і ще раз в кінці дослідження. 12 тижнів - це не достатній термін, щоб оцінити, наскільки змінився серцево-судинний ризик. Але цього часу вистачило, щоб перевірити ефективність статинів для поліпшення показників холестерину.

  Системний червоний вовчак - це аутоімунне захворювання, яке поступово руйнує життєво важливі органи і системи. Воно обмежує соціальну і професійну діяльність хворих, часто призводить до передчасної смерті. У хворих червоний вовчак інфаркт міокарда розвивається в 50 разів частіше, ніж у їхніх здорових однолітків. Причина - ранній розвиток атеросклерозу на тлі автоімунних атак. При червоний вовчак часто призначають статини, щоб поліпшити показники холестерину і С-реактивного протеїну в крові.

  У журналі «Фундаментальні дослідження» №5 / 2013 була опублікована стаття співробітників Тюменської державної медичної академії про ефективність призначення розувастатину хворим на системний червоний вовчак. У дослідженні брали участь 53 пацієнтки, з яких 29 призначали таблетки Мертеніл по 10 мг на добу на додаток до стандартного лікування. Решта хворих склали контрольну групу. За всіма ними спостерігали протягом 12 місяців. Розувастатин поліпшив показники холестерину і тригліцеридів, коефіцієнт атерогенності, рівень C-реактивного білка в крові.

  У статті розказано все, що потрібно знати пацієнтам про застосування розувастатину для поліпшення показників холестерину в крові. Хворі, у яких високий серцево-судинний ризик, приймають цей препарат для профілактики першого і повторного інфаркту, ішемічного інсульту, проблем з ногами і інших ускладнень системного атеросклерозу. Побічні ефекти статинів здебільшого однакові, але розувастатин має свої нюанси, які докладно описані вище.

  Основна конкуренція серед статинів зараз йде між ліками останнього покоління - розувастатином і аторвастатином. Розувастатин надає більш сильний вплив на холестерин в крові. Але при деяких клінічних ситуаціях кращим ліками залишається все ж аторвастатин. Вивчивши статтю, ви детально розібралися в цьому питанні. Рішення про вибір конкретного препарату приймає лікар. Не займайтеся самолікуванням!

  Статини для літніх людей

 • Статини і захворювання нирок

 • Статини для зниження холестерину: список препаратів

 • Атеросклероз: профілактика і лікування

 • Вік 70 років, зріст 162 см, вага 69 кг. У 2013 році мені зробили протезування мітрального клапана і шунтування. З тих пір кожен день приймаю Розувастатин по 10 мг, а ще Беталок, Кордарон, Варфарин і Престанс. Також уролог призначив альфа-блокатор для передміхурової залози. Зараз у мене загальний холестерин 2.9 - це нижче норми. Очевидно, що так подіяв розувастатин. Що робити? Чи потрібно скорочувати його дозування?

  Розувастатин і інші статини зменшують ризик інфаркту не тому, що знижують холестерин в крові, а тому, що зменшують хронічне запалення, що руйнує судини зсередини. Таким чином, питання зменшення дозування ліків потрібно вирішувати, не спираючись на показники холестерину. Набагато важливіше маркери запалення в судинах, перший з яких - С-реактивний протеїн.

  Також ви багато цікавого знайдете в статті «Профілактика інфаркту«.

  Мені 51 рік, зріст 174 см, вага 82 кг. Я недавно переніс другий серйозний інфаркт, встановили три стента. Призначили приймати Кардіомагніл, Конкор, розувастатин, престариум. Будь ласка, уточніть, як краще приймати кожне з ліків? Вранці, вдень або ввечері, до або після їди?

  як краще приймати кожне з ліків? Вранці, вдень або ввечері, до або після їди?

  Приймайте, як написано в інструкції по застосуванню, або як вказав лікар, який призначив ліки.

  Вивчіть статтю «Профілактика інфаркту» і робіть, що в ній написано, для профілактики повторної катастрофи. Все це - на додаток до прийому ліків, але не замість них! Добавки і дієта, описані в статті, повністю сумісні з ліками.

  Моїй мамі 56 років, зріст 167 см, вага 87 кг. Аналізи регулярно показують, що у неї підвищений холестерин 7, причому навіть розувастатин 10 мг на добу не допомагає. Приймає риб'ячий жир, обмежує споживання яєць та інших тваринних продуктів. На здоров'я особливо не скаржиться, не дивлячись на надмірну вагу. Крім холестерину, інші аналізи хороші, як каже терапевт. Хоча погіршилися печінкові показники - напевно, через прийом розувастатину. Що порадите робити з холестерином?

  Що порадите робити з холестерином?

  Причиною підвищеного холестерину у жінок часто буває брак гормонів щитовидної залози в крові. Це захворювання називається гіпотиреоз.

  Пацієнтці потрібно здати аналізи крові на гормони щитовидної залози, причому обов'язково перевірити Т4 вільний і Т3 вільний. Якщо виявиться гіпотиреоз - лікуєте його. На жаль, приймати гормональні таблетки для цього не достатньо. Поцікавтеся альтернативними методами. Раджу дотримуватися суворої низько-вуглеводної дієти з повним виключенням глютену з харчування.

  обмежує споживання яєць та інших тваринних продуктів

  Потрібно робити все навпаки. Реально допоможе низько-вуглеводна дієта, а «знежирена» - шкодить. Думаю, ваша мама вже переконалася, що від неї толку немає.

  Добрий день. У мене холестерин в нормі, але є бляшки на судинах. До застосування аторовастатіна було звуження 32-37%, після прийому цих ліків стало 25-30%, але впав холестерин до 2,6. Зараз лікар виписав розувастатин 5 мг раз на день. Мене цікавить питання, чому при нормальному холестерин є бляшки на судинах? І чому при вживанні статинів падає холестерин? Завчасно дякую за відповідь.

  чому при вживанні статинів падає холестерин?

  Вони взагалі-то для цього призначені :). А що занадто низько падає - ну буває, да.

  чому при нормальному холестерин є бляшки на судинах?

  Дякуємо! Усвідомив безліч питань. Мені 74 роки, зріст 179 см, вага 73 кг. З 2009 року брав розуліп, потім поміняли на розукард. Протягом останніх двох років приймаю розувастатин СЗ, який мною сприймається найбільш птімальним. До того ж він найдешевший, що для пенсіонера дуже важливо.

  приймаю розувастатин СЗ

  Є такий Родіонов Антон Володимирович - відомий московський кардіолог, автор книг, його часто показують по телевізору. Я з ним трохи спілкувався. Він каже, що ліки вітчизняного виробництва, а також з Індії приймати категорично не можна.

  Як би вам ця економія пізніше боком не вилізла ...

  До призначення статинів, в т. Ч. Розувастатину, повинні бути вагомі показники. Просто так для профілактики їх приймати не слід, це не вітаміни. Детальніше дивіться відео-ролики, які розміщені вище в статті.

  Вітаю! Мені 42 роки, зріст 160 см, вага 87 кг, цукор в нормі, холестерин 7,8. Призначили розувастатин 20 мг. Можна при прийомі цих ліків приймати метформін для профілактики цукрового діабету? І чи допоможе сувора дієта + фіз. навантаження ходьба швидким кроком по 3-4 км в день знизити холестерин без таблеток? Якось страшнувато пити після прочитаного.

  Можна при прийомі цих ліків приймати метформін для профілактики цукрового діабету?

  Протипоказання до лікування метформіном бувають вкрай рідко

  І чи допоможе сувора дієта + фіз. навантаження ходьба швидким кроком по 3-4 км в день знизити холестерин без таблеток?

  Дивлячись яка дієта

  Дотримуйтеся дієти, яка описана тут - http://centr-zdorovja.com/kak-snizit-saxar-v-krovi/. Вона захистить вас від діабету і поліпшить показники холестерину.

  Мені 48 років, зріст 155 см, вага 53 кг. Мені виписали роксера 5 мг. І ще по гінекології я приймаю фемостон 5 мг. Чи можна приймати той і інший препарат разом? В інструкції до таблеткам роксера прочитала, що вони збільшують дію естрадіолу.

  Чи можна приймати той і інший препарат разом?

  Ніхто заздалегідь не зможете передбачити, чи будуть у вас побічні ефекти. Якщо хочете, то спробуйте - і дізнаєтеся.

  Я Дмитро. Мені 43 роки, вага 87, зріст 178. Протягом трьох років у мене підвищувався холестерин. Спочатку 5,8, потім 6,9 і в цьому році 7,6. Дієтою на той час не займався. Мені терапевт виписав Розувастатин по 10 мл. Чи варто мені їх приймати або ж зайнятися дієтою без таблеток?

  Вам обов'язково необхідно дотримуватися правильного харчування. До таблеткам ви завжди встигнете прийти. Спробуйте протягом якогось часу посидіти на дієті і потім здайте аналізи, щоб побачити результат.

  Задайте своє питання тут.

  або, навпаки, критикуйте якість матеріалів сайту

  Подбайте про себе:

  Добавки від серцево-судинних захворювань

  • Карта сайту
  • Додаткові джерела: книги про зміцнення здоров'я
  • Інформація на сайті не є заміною медичної консультації.
  • Не приймайте сильнодіючі ліки без рецепта лікаря!

  © Центр Здоров'я, сайт працює з 2015 року

  Розувастатин - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 5 мг, 10 мг, 20 мг і 40 мг) препарату статини для лікування гіперхолестеринемії і зниження рівня холестерину в крові у дорослих, дітей і при вагітності. склад

  У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату статини розувастатин. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання розувастатином в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги розувастатином при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування гіперхолестеринемії і зниження рівня холестерину в крові у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю. Склад препарату.

  розувастатин - гіполіпідемічний засіб з групи статинів, інгібітор ГМГ-КоА-редуктази. За принципом конкурентного антагонізму молекула статини зв'язується з тією частиною рецептора коензиму А, де прикріплюється цей фермент. Інша частина молекули статини інгібітор процесу перетворення гідроксіметілглутарата в мевалонат, проміжний продукт у синтезі молекули холестерину. Пригнічення активності ГМГ-КоА-редуктази призводить до серії послідовних реакцій, в результаті яких знижується внутрішньоклітинний вміст холестерину і відбувається компенсаторне підвищення активності ЛПНЩ-рецепторів і відповідно прискорення катаболізму холестерину (Xc) ЛПНЩ.

  Частота серцевих статинів пов'язаний зі зниженням рівня загального холестерину за рахунок ХС-ЛПНЩ. Зниження рівня ЛПНЩ є дозозалежним і має не лінійний, а експонентний характер.

  Статини не впливають на активність липопротеиновой і гепатической липаз, не роблять істотного впливу на синтез і катаболізм вільних жирних кислот, тому їх вплив на рівень ТГ вдруге і опосередковано через їх основні ефекти щодо зниження рівня ХС-ЛПНЩ. Помірне зниження рівня ТГ при лікуванні статинами, мабуть, пов'язано з експресією ремнантних (апо Е) рецепторів на поверхні гепатоцитів, що беруть участь в катаболизме ЛППП, в складі яких приблизно 30% ТГ.

  Крім гіполіпідемічної дії, статини надають позитивний вплив при дисфункції ендотелію (доклинический ознака раннього атеросклерозу), на судинну стінку, стан атероми, покращують реологічні властивості крові, мають антиоксидантні, антіпроліфератівнимі властивостями.

  Терапевтичний ефект проявляється протягом 1 тижня після початку терапії і через 2 тижні лікування становить 90% від максимально можливого ефекту, який зазвичай досягається через 4 тижні і після цього залишається постійним.

  Розувастатин кальцію + допоміжні речовини.

  Після вживання Cmax розувастатину в плазмі крові досягається приблизно через 5 годин. Біодоступність - приблизно 20%. Розувастатин накопичується в печінці. Зв'язування з білками плазми (переважно з альбуміном) становить приблизно 90%. Біотрансформується в невеликому ступені (близько 10%), будучи непрофільним субстратом для ферментів системи цитохрому Р450. Основним ізоферментом, який бере участь у метаболізмі розувастатину, є CYP2C9. Ферменти CYP2C19, CYP3A4 і CYP2D6 залучені в метаболізм в меншій мірі. Основними виявленими метаболітами розувастатину є N-дисметил і лактонові метаболіти. N-дисметил приблизно на 50% менш активний, ніж розувастатин, лактонові метаболіти фармакологічно не активні. Близько 90% дози розувастатину виводиться у незміненому вигляді з калом. Частина, що залишилася виводиться з сечею.

  • Первинна гіперхолестеринемія за класифікацією Фредриксона (тип 2а, включаючи сімейну гетерозиготну гіперхолестеринемію) або змішана гіперхолестеринемія (тип 2b) в якості доповнення до дієти, коли дієта та інші немедикаментозні методи лікування (наприклад, фізичні вправи, зниження маси тіла) виявляються недостатніми;
  • сімейна гомозиготна гіперхолестеринемія як доповнення до дієти та іншої ліпідознижуючої терапії (наприклад, ЛПНЩ-аферез) або у випадках, коли така терапія недостатньо ефективна;
  • гипертриглицеридемия (тип 4 по класифікації Фредриксона) в якості доповнення до дієти;
  • уповільнення прогресування атеросклерозу в якості доповнення до дієти у пацієнтів, яким показана терапія для зниження концентрації загального ХС і ХС-ЛПНЩ;
  • первинна профілактика основних серцево-судинних ускладнень (інсульт, інфаркт, артеріальна реваскуляризація) у дорослих пацієнтів без клінічних ознак ішемічної хвороби серця, але з підвищеним ризиком її розвитку (вік старше 50 років для чоловіків і старше 60 років для жінок, підвищена концентрація С-реактивного білка (більше 2 мг / л) при наявності як мінімум одного з додаткових факторів ризику, таких як артеріальна гіпертензія, низька концентрація ХС-ЛПВЩ, куріння, сімейний анамнез раннього початку ішемічної хвороби серця).

  Таблетки, вкриті оболонкою 5 мг, 10 мг, 20 мг і 40 мг.

  Інструкція по застосуванню і режим дозування

  Приймають внутрішньо, не розжовуючи і не подрібнюючи, ковтаючи цілими, запиваючи водою. Препарат може призначатися в будь-який час доби незалежно від прийому їжі.

  До початку терапії препаратом Розувастатин пацієнт повинен почати дотримуватися стандартну гіпохолестеринемічну дієту і продовжувати дотримуватися її під час лікування. Доза препарату повинна підбиратися індивідуально, залежно від цілей терапії і терапевтичної відповіді на лікування, беручи до уваги поточні рекомендації по цільових концентрацій ліпідів.

  Рекомендована початкова доза становить 10 мг 1 раз на добу. При необхідності доза може бути підвищена до 20 мг через 4 тижні. Підвищення дози до 40 мг можливе тільки у пацієнтів з тяжкою гіперхолестеринемією і високим ризиком серцево-судинних ускладнень (особливо у пацієнтів з сімейною гіперхолестеринемією) при недостатній ефективності в дозі 20 мг і за умови контролю лікаря.

  Не рекомендується призначення дози 40 мг пацієнтам, які раніше не зверталися до лікаря. Після 2-4 тижнів терапії і / або при підвищенні дози препарату Розувастатин необхідний контроль показників ліпідного обміну (при необхідності потрібна корекція дози).

  • головний біль;
  • запаморочення;
  • астенічний синдром;
  • тривожність;
  • депресія;
  • безсоння;
  • невралгія;
  • парестезії;
  • запор;
  • нудота;
  • абдомінальний біль;
  • оборотне минуще дозозалежне підвищення активності печінкових трансаміназ;
  • диспепсія (в т.ч. діарея, метеоризм, блювання);
  • гастрит;
  • гастроентерит;
  • фарингіт;
  • риніт;
  • синусит;
  • бронхіальна астма;
  • бронхіт;
  • кашель;
  • диспное;
  • пневмонія;
  • стенокардія;
  • підвищення артеріального тиску;
  • серцебиття;
  • вазодилатація;
  • міалгія;
  • артралгія;
  • артрит;
  • м'язовий гіпертонус;
  • біль у спині;
  • міопатія;
  • рабдоміоліз (одночасно з порушенням функції нирок, на тлі прийому препарату в дозі 40 мг);
  • канальцевая протеїнурія (в менш 1% випадків - для доз 10 і 20 мг, 3% випадків - для дози 40 мг);
  • периферичні набряки (рук, ніг, щиколоток, гомілок);
  • біль внизу живота;
  • інфекції сечовивідної системи;
  • шкірний висип;
  • кожний зуд;
  • ангіоневротичнийнабряк;
  • минуще дозозалежне підвищення активності КФК (при підвищенні активності КФК більш ніж в 5 разів у порівнянні з ВМН терапія повинна бути тимчасово припинена);
  • астенічний синдром;
  • анемія;
  • біль в грудній клітці;
  • цукровий діабет;
  • екхімози;
  • грипоподібнийсиндром;
  • періодонтальний абсцес.

  Для всіх добових доз:

  • підвищена чутливість до розувастатину або будь-якого компонента препарату;
  • непереносимість лактози, дефіцит лактази або глюкозо-галактозна мальабсорбция (препарат містить лактозу);
  • одночасний прийом циклоспорину;
  • підвищення концентрації КФК в крові більш ніж в 5 разів у порівнянні з ВМН;
  • спільне застосування з інгібіторами ВІЛ-протеази;
  • міопатія;
  • відсутність адекватних методів контрацепції;
  • вагітність;
  • період грудного вигодовування;
  • дитячий вік до 18 років.

  Додатково для препарату Розувастатин в добовій дозі 5, 10, і 20 мг:

  • захворювання печінки в активній фазі, включаючи стійке підвищення сироваткової активності трансаміназ і будь-яке підвищення активності трансаміназ в сироватці крові (більш ніж в 3 рази в порівнянні з ВМН);
  • тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 30 мл / хв);
  • пацієнти, схильні до розвитку міотоксіческіх ускладнень.

  Додатково для препарату Розувастатин в добовій дозі 40 мг:

  • ниркова недостатність середнього та тяжкого ступеня (кліренс креатиніну менше 60 мл / хв);
  • захворювання печінки в активній фазі, включаючи стійке підвищення сироваткової активності трансаміназ і будь-яке підвищення активності трансаміназ в сироватці крові (більш ніж в 3 рази в порівнянні з ВМН) у пацієнтів з факторами ризику розвитку міопатії / рабдоміолізу;
  • особистий або сімейний анамнез м'язових захворювань;
  • пацієнти монголоїдної раси.

  Застосування при вагітності та годуванні груддю

  Розувастатин протипоказаний при вагітності і в період грудного вигодовування.

  Жінки репродуктивного віку повинні застосовувати адекватні методи контрацепції.

  Оскільки холестерин і продукти його біосинтезу важливі для розвитку плоду, потенційний ризик пригнічення ГМГ-КоА-редуктази перевищує користь від застосування препарату у вагітних.

  У разі виникнення вагітності в процесі терапії прийом препарату повинен бути припинений негайно.

  Дані щодо виділення розувастатину з грудним молоком відсутні, тому в період грудного вигодовування прийом препарату необхідно припинити.

  Протипоказаний дітям і підліткам у віці до 18 років (ефективність і безпека не встановлені).

  З обережністю застосовувати при наявності факторів ризику розвитку рабдоміолізу (включаючи ниркову недостатність, гіпотиреоз, особистий або сімейний анамнез спадкових м'язових захворювань і попередній анамнез м'язової токсичності при використанні інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази або фібратів), при хронічному алкоголізмі, у пацієнтів у віці старше 65 років, при захворюваннях печінки в анамнезі, сепсисі, гіпотензії, при проведенні великих хірургічних втручань, травмах, тяжких метаболічних ендокринних мул електролітних порушеннях, при неконтрольованої епілепсії, у осіб азіатського походження (китайці, японці).

  Терапію слід припинити, якщо рівень КФК значно збільшений (більш ніж в 5 разів у порівнянні з ВМН) або якщо м'язові симптоми різко виражені і викликають щоденний дискомфорт (навіть якщо рівень КФК у 5 разів менше в порівнянні з ВМН).

  При застосуванні розувастатину в дозі 40 мг рекомендується контролювати показники функції нирок.

  У більшості випадків протеїнурія зменшується або зникає в процесі терапії і не означає виникнення гострого або прогресування існуючого захворювання нирок.

  Повідомлялося про збільшення числа випадків міозиту та міопатії у пацієнтів, що приймали інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази в поєднанні з похідними фібринової кислоти (включаючи гемфіброзил), циклоспорин, нікотинову кислоту, азольні протигрибкові препарати, інгібітори протеаз і макролідні антибіотики. Гемфиброзил підвищує ризик виникнення міопатії при одночасному призначенні з деякими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази. Таким чином, не рекомендується одночасне призначення розувастатину та гемфиброзила. Слід ретельно зважити співвідношення ризику і можливої ​​користі при спільному застосуванні розувастатину та фібратів або ніацину.

  Рекомендується проводити визначення показників функції печінки до початку терапії і через 3 місяці після початку терапії. Застосування розувастатину слід припинити або зменшити дозу, якщо рівень активності трансаміназ в сироватці крові в 3 рази перевищує ВМН.

  У пацієнтів з гіперхолестеринемією внаслідок гіпотиреозу або нефротичного синдрому терапію основних захворювань слід проводити до початку лікування розувастатином.

  Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

  При занятті потенційно небезпечними видами діяльності пацієнти повинні враховувати, що під час терапії може виникати запаморочення.

  При одночасному застосуванні розувастатину та циклоспорину AUC розувастатину була в середньому в 7 разів вище значення, яке відзначалося у здорових добровольців, плазмова концентрація циклоспорину при цьому не змінювалася.

  Початок терапії розувастатином або підвищення дози препарату у пацієнтів, які отримують одночасно антагоністи вітаміну К (наприклад, варфарин), може призводити до збільшення протромбінового часу і МНО, а відміна розувастатину або зниження дози може призводити до зменшення МНО (в таких випадках рекомендується моніторинг МНО).

  Спільне застосування розувастатину та гемфиброзила призводить до збільшення в 2 рази Cmax в плазмі крові та AUC розувастатину.

  Одночасне застосування розувастатину та антацидів, що містять алюмінію та магнію гідроксид, призводить до зниження плазмової концентрації розувастатину приблизно на 50%. Даний ефект виявляється слабше, якщо антациди застосовуються через 2 години після прийому розувастатину (клінічне значення невідоме).

  Одночасне застосування розувастатину та еритроміцину призводить до зменшення AUC розувастатину на 20% і Cmax розувастатину на 30% (ймовірно, в результаті посилення моторики кишечника, що викликається прийомом еритроміцину).

  Одночасне застосування розувастатину та оральних контрацептивів збільшує AUC етинілестрадіолу та AUC норгестрела на 26% і 34% відповідно. Не можна виключити таку взаємодію при одночасному застосуванні розувастатину та проведенні гормонозаместительной терапії.

  Гемфиброзил, інші фібрати та гіполіпідемічні дози нікотинової кислоти (більше 1 г на добу) збільшували ризик виникнення міопатії при одночасному застосуванні з іншими інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази можливо в зв'язку з тим, що вони можуть викликати міопатію і при застосуванні в якості монотерапії.

  Спільне застосування розувастатину та ітраконазолу (інгібітора CYP3A4) збільшує AUC розувастатину на 28% (клінічно незначуще).

  Аналоги лікарського препарату Розувастатин

  Структурні аналоги за діючою речовиною:

  Аналоги по фармакологічній групі (статини):

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 45 = 52